Ağızlıksız gezdirilen pitbull, sokak kedisini parçaladı! Gözaltına alınan şüpheliler serbest bırakıldı

İstanbl Esenler’de parkta gezdirilen ağızlıksız pitbull, gözüne kestirdiği kediyi yakalayarak saldırdı. Aldığı ölümcül diş darbeleriyle can çekişmeye başlayan kedi bir süre sonra can verdi. Vahşet anları saniye saniye cep telefonu kamerasına yansıdı.

KEDİYİ KÖPEĞİN AĞZINDAN BİR TÜRLÜ ALAMADILAR

Olay Yavuz Sultan Selim Parkı’nda meydana geldi. İddiaya göre, ağızlıksız dolaştırılan pitbull cinsi köpek, parktaki bir kediye saldırdı. Çevredekiler ve köpeğin sahibi kediyi kurtarmaya çalıştı. Bir kişi sopa ile köpeğin kafasına vurdu. Ancak çabalar sonuç vermedi.

KEDİYİ ÖLDÜRDÜKTEN SONRA SAHİBİNİ ISIRMAYA ÇALIŞTI

Bir süre sonra pitbull cinsi köpek kediyi bıraktı ancak bu kez de sahibini ısırmaya çalıştı. Kedinin feci şekilde öldüğü belirlendi. Olayın ardından köpek ve sahibi bölgeden ayrıldı. Yaşananlar bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerasıyla saniye saniye görüntülendi.

GÖZALTI SONRA SERBEST BIRAKILDILAR

Ekipler, yaptığı çalışma sonucu köpeği dolaştıran 22 yaşındaki U.Ü. ile 54 yaşındaki sahibi S.K’yi yakaladı. Şüpheliler hakkında, “Hayvanın tehlikeye sokulacak şekilde bırakılması” suçundan adli işlem başlatıldı. İşlemlerinin ardından U.Ü. ile S.K, adli makamlarca serbest bırakıldı.

DAHA ÖNCE BAŞKA BİR KEDİYE DAHA SALDIRMIŞ

Öte yandan aynı köpeğin yine parkta bir başka kediye saldırdığı ortaya çıktı. Parkta ağızlıksız dolaştırılan pitbull yanından geçen bir kediye saldırdı. Sahibi bir süre bekledikten sonra köpeğe müdahale etti. Kurtulan kedi ağacın dibinde uzun süre kıvranırken, köpek ve sahibi oradan uzaklaştı.

Kaynak: AA / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir