Emekli öğretmen 34 yıl sonra ilk öğrencileriyle buluştu

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde 34 sene önce görev yapan emekli öğretmen Emin Salman, yıllar sonra ilçeyi ziyaret etti, öğrencileriyle buluştu.

AA’nın haberine göre, Kırşehir’de yaşayan ve 1987’de ilk görev yeri olarak Çukurca ilçesine atanan tarih öğretmeni Salman, aradan geçen zamana rağmen görev yaptığı okulu ve öğrencilerini unutmadı.

Mesleğe adım attığı ilçeyi ziyaret eden 65 yaşındaki Salman, üç yıl boyunca öğretmenlik yaptığı öğrencileriyle bir araya gelerek anılarını tazeledi.

Yazdığı kitaplardan öğrencilerine hediye eden emekli öğretmen, ilk görev yeri Çukurca Lisesi’nde hüzün ve sevinci bir arada yaşadı.

‘BU KADAR SICAK KARŞILANMAK BENİ DUYGULANDIRDI’

1987’de ilk atamasının Hakkari’nin Çukurca ilçesine çıktığını anlatan Salman, “O zamanlar Çukurca köy görünümünde küçük bir ilçeydi. 3 yıl bu ilçede görev yaptım. 34 yıl sonra bambaşka bir manzarayla karşılaştım. Büyük değişiklikler gördüm. Eski öğrencilerimle görüştüm. Çok sıcak, samimi ve içten durgularla karşıladılar” dedi.

‘ÖĞRETMENİMİZİN ÇABALARINI ŞİMDİ DAHA İYİ ANLIYORUZ’

Öğrencilerden 49 yaşındaki Servet Tunç ise öğretmenlerinin yıllar sonra ilçeyi ziyaret etmesiyle büyük mutluluk yaşadıklarını belirterek, “O dönemin kıt imkanlarına rağmen öğrencilerle çok ilgileniyordu. Öğretmenimizin çabalarını şimdi daha iyi anlıyoruz. Şu anda yazarlık yapıyor, eğitim öğretimden kendini alamamış. Bu konuda onu takdir ediyoruz. Öğretmenimizi çok sevdik” diye konuştu.

Nur Muhammet Akgöz de tarih öğretmeni Emin Salman’ın öğrencilerin diğer dersleriyle de yakından ilgilendiğini anlattı.

Yıllar sonra öğretmenlerini görmenin farklı bir duygu olduğunu dile getiren Akgöz, “Dersleri sıkıcı geçmiyordu, konuları iyi anlıyorduk. Yıllar sonra ilçemizi ziyaret etti. Öğretmeni tanıyan herkes yakından ilgilendi. Öğretmenimizin Çukurca’ya gelmesi bizi onurlandırdı. Öğrencilik hayatımda en iyi öğretmenlerimden biriydi. Maşallah hafızası da iyi. Öğrencilerinin isimlerini ve soy isimlerini unutmamış. Bu ilçeye emekleri oldu” ifadelerini kullandı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir